VAŠE OTÁZKY

Pro odpověď klikněte na +

Už nejsem nejmladší, myslím si, že líčení se již ke mně nehodí! Co vy si o tom myslíte?

Líčení je výraz, který vyjadřuje i denní úpravu tváře. A ta je vhodná pro každou ženu, zvláště pak pro tu, která již nepatří k nejmladším! Právě proto, že dává šanci napomoci přírodě jednoduchým a nezátěžovým způsobem. Ideální je, když takto upravenou tvář nevnímáme jako nalíčenou. A to se snažím ženě názorně ukázat.

 

Na předváděcí akci jsem se nechala kosmetičkou nalíčit, ale vůbec jsem se sama sobě nelíbila, raději se nelíčím vůbec, než abych vypadala tak nepřirozeně. Je možnost naučit se líčit tak, aby to vypadalo dobře, abych se cítila pohodlně a aby líčení nezabralo půl hodiny?

Odpověď zní, že to možné je. K tomu je dobré znát pár triků a naučit se je využívat - je to i otázka cviku - ale potom pár minut denně se nám vyplatí! Už i proto, že upravená tvář je naší vizitkou a je velmi pozitivně vnímána.
Více Vám napoví odpověď u otázky č. 1.

Při nákupu se často nechám přesvědčit prodavačkou, že mi oblečení sluší. Pak mi leží ve skříni, měla jsem ho na sobě jednou dvakrát, protože se v něm necítím dobře. Poradíte mi, jak se vyhnout takovým nákupům?

Sama jsem mnohdy byla svědkem toho, co "šikovná" prodavačka prodá ! Ono to není až zas tak složité, máme-li nerozhodnou zákaznici a k tomu špatné osvětlení, malé zrcadlo, téměř žádný odstup apod. Moje rada je - naučte se poznat sama sebe - vědět, které barvy Vás nezklamou, jaké střihy, délky Vám prospívají, případně mít představu o stylu, který Vám vyhovuje. To se dá konzultací získat.

 

Nemám zrovna postavu manekýny a ta svá kila asi těžko schovám...

Plnoštíhlé ženy bývají mnohdy velmi přitažlivé! Ale rozumím Vám, jde o to "zneviditelnit kila" v určitých partiích, kde zrovna přitažlivě nepůsobí, že ano? Tady je velmi dobré vědět, čeho se vyvarovat a jak. Je to individuální záležitost, ale jsou určité ověřené zkušenosti, které potvrzují, že každý typ postavy má šanci vypadat dobře, ne-li přímo skvěle! Jednoduše - přitáhněte pozornost k tomu, na co upozornit chcete!

 

V obchodě s oblečením mám často pocit, že nevím, co si vybrat. Poradíte mi?

Především si uvědomte, proč jste do obchodu vůbec šla. Hledáte-li něco konkrétního nebo si jen tak chcete udělat radost. Vezmeme tu druhou možnost - vždy mějte na paměti, že upřednostníme to, co nám sluší a ne to , co je zrovna "in". Vždy se najde něco, co se Vám z toho co "právě letí" bude hodit - třeba modní doplněk, druh materiálu, nějaký detail. Určitě to nebude barva nebo střih, pokud nepatří do Vaší "palety krásy"! Konkrétně Vám by pár rad z oblasti image určitě prospělo!

 

Nechala jsem si obarvit vlasy do vínova, protože mám kamarádku, které tento odstín velmi sluší. Manžel i děti mi ale novou barvu nepochválili, spíše naopak. Nejradši bych barvu hned změnila, ale nevím, pro jaký odstín se rozhodnout, abych nedopadla jako posledně. Poradíte mi?

Odpověď najdete právě v testu barev.Tím, že vlasy obklopují obličej, tak velmi ovlivňují barvu pleti a s tím související výraz celé tváře. Proto volba barvy v tomto případě je velmi zásadní. Zjednodušeně se dá doporučit geneticky dané dispozice - buď teplý nebo studený tón barvy. Nebojte se, škála barev je veliká!

Nosím brýle a skla mi opticky zmenšují oči. Pomohlo by líčení?

Ano! Pomocí líčení docílíte žádoucího efektu zvětšení či zmenšení.
Ve Vašem případě doporučuji použít oční stíny výrazné, tmavší. Pozor, bez brýlí by toto líčení mohlo být až nevhodné! Dioprické sklo totiž podstatně zmírní intenzitu líčení, proto s tím počítejte. V případě, že brýle nosíte jen občas, volte kompromis.
Pro úplnost - v opačném případě se doporučují stíny světlé a pozor na oční linky a řasenku, je třeba mít na paměti efekt zvětšení.

 

Brýle nebo kontaktní čočky?

Je to zcela individuelní. Někdy se čočky volí z důvodů čistě praktických, někdy estetických. Ale je dobré si uvědomit, že brýle /díky široké nabídce/ mohou být krásným a zajímavým doplňkem našeho image!

Zajímal by mě Váš názor na permanentní make-up.

Doporučuji, dříve než zvolíte tuto metodu, vyzkoušet, co dokáže dekorativní kosmetika. Nejčastěji se jedná o zdůraznění rtů. Pokud již víte a máte vyzkoušeno pomocí konturovací tužky, jaká korekce či tvar rtů Vám vyhovuje, pak je možné z praktických důvodů volit permanentní make-up. Totéž platí i u obočí a očních linek. Než tento zákrok podstoupíte, ověřte si kvalitu provedení - nejlépe z něčí dobré zkušenosti. Nezapomeňte, že bude ovlivňovat výraz Vaší tváře po několik následujících let!

Je důležité podřizovat se diktátu módy pro svou image?

Móda do image určitě patří, ale nenazvala bych to "diktátem". Image o nás "něco" vypovídá. Co je nejdůležitější? Volit to, co nám sluší. Vždy se najde něco, čím vyjádříme, že "módu sledujeme"- a to úspěšnému image prospěje! Stačí doplněk, volba materiálu, detail...
 

Záznamy: 1 - 10 ze 10